U tijeku su pripreme za raspisivanje natječaja za izbor izvođača i početak radova na provedbi Projekta izgradnje/rekonstrukcije regionalne ceste R 420 Posušje – Aržano, dionica Vir – Vinica – Granica RH (Aržano).
Predmetnim ugovorom predviđena je provedba pojedinačnih javnih nabava koje se odnose na provođenje ovoga projekta te se raspisivanje natječaja koji će provoditi Uprava za ceste Hercegbosanske županije očekuje u mjesecu prosincu, nakon čega će ubrzo ići i natječajna procedura koju će provoditi Općina Tomislavgrad.
Trenutno se provodi postupak izvlaštenja nekretnina – zemljišta obuhvaćenog javnim interesom za koji su osigurana sredstva nakon što su Općina Tomislavgrad i Vlada Hercegbosanska županija donijeli odluke o podršci i utvrdili da je izgradnja/rekonstrukcija navedene ceste od javnog interesa te je za istu napravljena potrebna projektna dokumentacija.
Podsjećamo, Vlade Republike Hrvatske je donijela Odluku o osiguranju sredstava za dodjelu financijske pomoći ovome značajnom projektu u ukupnom iznosu od 7.522.000 eura, realizacijom kojeg će se povećati kvaliteta prometne infrastrukture i povezanosti Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske, a doprinijet će i gospodarskom razvoju.
Last modified: 30. listopada 2025.
 
                                    
                             
                         
              
             
              
             
              
             
              
             
              
            